fbpx

Kestlik areng PROTO avastustehases

PROTO avastustehases väärtustame lisaks uudishimule, loovusele ja leiutamisjulgusele ka tahet muuta ning avastada maailma meie ümber ning mõista, milline on meie tegevuse mõju loodusele. Seepärast tegeleme PROTO-s aktiivselt enda keskkonna jalajälje vähendamisega, et olla oma süsinikneutraalsete eesmärkidega eeskujuks ja teerajajaks ka teistele sarnastele ettevõtetele. Aga kuidas me seda teeme? 

Siin on PROTO keskkonnapõhimõtted:

  1. PROTO avastustehase eelistatakse alati eestimaist! Meie eksponaadid valmistatakse võimalikult suures ulatuses Eestis kohapeal, et muuta teekond ideest teostuseni võimalikult lühikeseks ja ressursse säästvaks. Kasutame naturaalseid materjale, võimalusel eelistame taaskasutust ning anname alati hea meelega kellegi teise vanale materjalile uue elu. Soovime, et sellesama tunnetuse saaks meie juurest ka turist – Eesti on väike, armas, puhas, jätkusuutlik riik, kus inimesed hoolivad ennast ümbritsevast keskkonnast. 
  2. PROTO avastustehases on nii õpilastel kui ka ekspositsiooni külastavatel peredel võimalik võtta osa erinevatest töötubadest, mis pühendatud kestlikkuse propageerimisele. Ühtlasi on keskkonnasäästlikkuse teemad põimitud PROTO erinevatesse programmidesse. 
  3. PROTO toitlustuses kehtib lihtne põhimõte – raiskame ja reostame nii vähe kui võimalik! Teisisõnu on toit meie kohvikus ja sündmustel alati kodumaine, mitmekesine, mahe ja tervislik ning menüüst leiavad meelepäraseid roogi ka taimetoitlased. Lisaks ei ole PROTO avastustehases kohta kemikaale sisaldavatele puhastustoodetele ning õhusaasteaineid, väetisi või pestitsiite sisaldavale toorainele. 
  4. PROTO kütte- ja elektrienergia, vee ning muude ressursside kasutus on võimalikult säästlik, jälgime pidevalt tarbimise mahtu ja nuputame uusi viise kulude optimeerimiseks. 
  5. Oleme koostanud PROTO-s korraldatavate sündmuste jaoks jätkusuutliku sündmise korraldamise juhendi, mille alusel planeerime oma programmi ja mida jagame ka teistele korraldajatele. 
  6. Koolitame PROTO töötajaid regulaarselt keskkonnateemadel ja julgustame neid haarama initsiatiivi saavutamaks keskkonnateadlikum mõtteviis. 
  7. Tulevikus on kõigil PROTO külastajatel võimalik mõõta oma külastuse keskkonnajalajälge ning see kompenseerida tagasi loodusele.

ROHEALAD PROTO LÄHEDAL

PROTO ümbruses on ka väga palju erinevaid parke, kuhu saab enne või peale külastust jalutama ja rattaga sõitma minna või teha mõnus piknik lähedastega.

Vaata lähemalt SIIT.

GREEN KEY

Green Key on turismiettevõtetele mõeldud rahvusvaheline ökomärgis ja alates 1994. aastast on see juhtiv standard,
millega tunnustatakse turismiettevõtte keskkonnahoidlikku ja kestlikku tegutsemist. Tänaseks on märgisega liitunud 3600 ettevõtet 60 riigist üle maailma.

Green Key rahvusvaheliseks eestvedajaks on Foundation for Environmental Education
 ning Eestis koordineerib märgist
 EAS – Enterprise Estonia turismiarenduskeskus koostöös 
Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus, SEI Tallinn.
 Kõrge taseme keskkonnahoius tagavad tegevuste dokumenteerimine, erapooletu auditeerimine ja paikvaatlused.”

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH

JOIN THE NEWSLETTERr

THANK YOU!

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH