LEIUTAJATE TEATER „Kuidas töötavad lihtmehhanismid?”

Avasta teadust ja leiutamist läbi uudse teadusteatri!

elamuskeskus

Leiutamise valemi üks olulisemaid komponente on soov muuta meie elu võimalikult lihtsaks. Näiteid sellistest leiutistest on mitmeid: lennuk, teleripult, tikud ja palju teised. Nimekiri on ju lõputu… Aga! Kas sa oled kunagi mõelnud, kuidas tõsteti vanasti raskeid asju? Ajal, mil ei tuntud ei kraanasid ega tõstukeid ning muid sarnaseid masinaid. Kuidas ehitati näiteks Egiptuse Gyza püramiidid või kuidas kerkisid sajandeid vanad kirikud ja katedraalid? Vastus on väga lihtne: selleks leiutati lihtmehhanisme.

Teadusteatri sugemetega täiesti uudne õppimisviis viib õpilased avastama mehhaanika imelist maailma, olles osaliselt ka ise katsetajate rollis. Koos meie ägedate leiutajatega uuritakse, kuidas väga raskeid asju kerge vaevaga tõsta ja miks me üldse seda teadma peaksime. Katseid tehakse kettülekannete, kangide, tungraudade, plokkide, talade, pööride ja muidugi õpilaste endiga.

Õpi ja uuri koos meiega, mis on lihtmehhanismid. Kas ja kuidas nad tegelikult meie elu lihtsustavad?

INFO

Vanusegrupp: sobilik alates 3. klassist

Grupisuurus: maksimaalselt 30 õpilast

Kestus: 45 minutit

Hind: 250 eurot (sisaldab kuni 25 osaleja piletit etendusele ja PROTO ekspositsioonisaali). Iga lisanduv õpilane 11€ . Maksimum etendusel osalejate arv on 30 inimest.

Seos õppekavaga: Teater toetab teema „Liikumine ja jõud“ õpitulemuste saavutamist

Julgemad saavad ise katseid kaasa teha ja ehk end isegi lihtmehhanismide abil „maast lahti“ tõsta!

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH

JOIN THE NEWSLETTERr

THANK YOU!

LIITU UUDISKIRJAGA

AITÄH